Obec a finance 4/2014Časopis Obec a finance 4/2014

Vychází čtvrté číslo časopisu Obec & finance, ve kterém v tomto předvolebním období naleznete především výsledky soutěže „Nejlepší starosta 2010–2014“ a také výsledky celostátního kola soutěže „Vesnice roku 2014“.

Evropská komise schválila Dohodu o spolupráci a na základě tohoto dokumentu přinášíme přehled evropských strukturálních a investičních fondů, jejich alokaci do jednotlivých operačních programů a tématických cílů. Zajímavý je článek o příjmech obcí z hazardu.

Předvolební období doplňuje anketa s názory zkušených starostů, starostek a jednoho primátora, texty „Jak vyhrát volby“, „Na co se musí připravit člen zastupitelstva“ a metodika „Od voleb do ustavujícího zasedání“. Je zde také přehled o využití zdrojů Programu rozvoje venkova, text o smluvních pokutách dle nového občanského zákoníku a ze sféry sociální péče článek o standardizaci orgánů sociálně-právní ochrany. Prezentuje se řada úspěšných projektů na venkově, ekologické projekty a demografická analýza vývoje rozmístění obyvatelstva.

V časopise jsou samozřejmě pravidelné Zprávy Ministerstva financí, Informace Ministerstva pro místní rozvoj, rubriky Obec účtuje, Odpovědi na dotazy čtenářů, zpravodajství ČTK i ze zahraničí. Nechybí ani trvalá šestnáctistránková příloha Veřejná správa online o informačních technologiích ve veřejné správě.

Rešerše časopisu Obec a finance 4/2014